Pranešimas spaudai 2010 m. kovo 24 d.

2010 03 24

Vilnius

Lietuvoje Brailio raštu išleistas Stephenie Meyer bestseleris „Saulėlydis“

Knygas akliesiems ir silpnaregiams leidžianti VšĮ „Brailio knyga“ kovo mėnesį išleido vienos žinomiausių amerikiečių rašytojų Stephenie Meyer bestselerį „Saulėlydis“ (angl. TWILIGHT). Tai jau dvidešimtoji šios organizacijos nuo 2004 metų Brailio raštu išleista knyga.

2005 metais pirmą kartą publikuotas „Saulėlydis” sukėlė ažiotažą visame pasaulyje. Knygos populiarumas lyginamas su legendiniu Hariu Poteriu, o nuostabi autorės sukurta istorija netruko atsidurti „The New York Times“ bestselerių sąraše.

„Saulėlydžio“ autorė S. Meyer tapo daugelio literatūros apdovanojimų laureate, o šis kūrinys šiandien jau išverstas į beveik 40 kalbų ir parduotas daugiau nei 85 mln. kopijų tiražu. 2008 metais S. Meyer įtakingo JAV leidinio „USA Today“ buvo įvertina „Metų autorės“ apdovanojimu. Tais pačiais metais buvo pastatytas šia knyga paremtas filmas.

„Brailio raštu Lietuvoje yra leidžiama nedaug knygų, tad „Saulėlydį“ pasirinkome kaip vieną populiariausių. Stengiamės Lietuvos akliesiems pateikti bent ryškiausias istorijas“, – teigė VšĮ „Brailio knyga“ administracijos vadovė Rimutė Stalgienė.

Dvi dešimtis knygų Brailio raštu išleidusi „Brailio knyga“ 2006-2009 metais išleido septynias J. K. Rowling istorijas apie paauglį burtininką Harį Poterį. Pernai buvo išleistos kelios matematikos, muzikos bei literatūros mokymo priemonės.

Visas išleistas knygas „Brailio knyga“ dovanoja Lietuvos Aklųjų Bibliotekai, jos padaliniams bei Vilniaus ir Kauno aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrams. Šių knygų leidybą remia įvairios šalies bendrovės. Prie S. Meyer ir kitų pastaruoju metu išleistų knygų Brailio raštu daugiausiai prisidėjo telekomunikacijų bendrovė TEO LT, AB.

sulelydis-reginciuju-ir-brailiu_publikavimui

 

Kiti apie mus:

Alfa

Ūkio žinios

Blog.Delfi

atn